czwartek, 3 marca 2016

Czym jest białko kazeinowe?

Oprócz białka serwatkowego, cennym dla sportowców rodzajem odżywki białkowej jest bez wątpienia białko kazeinowe. Można nawet powiedzieć, że ten rodzaj białka jest traktowany na równi z białkiem serwatkowym, aczkolwiek najlepsza pora do jego przyjmowania jest zupełnie inna niż w przypadku białka serwatkowego. Na czym polega owa różnica?

Białko serwatkowe a aminokwasy

Białko serwatkowe uwalnia aminokwasy w krótkim czasie, a więc jest ono bardzo dobre do przyjmowania po treningu, gdy zachodzi po prostu taka potrzeba. Białko kazeinowe posiada takie same dobre właściwości, w tak samo dobry sposób może wpływać na efekty naszych treningów, ale ze względu na bardzo długi czas uwalniania aminokwasów, ten rodzaj białka bardzo słusznie jest przyjmować przed snem, aby zapewnić swojemu organizmowi odpowiednią dawkę aminokwasów podczas snu. W ten sposób nasz organizm sporo zyskuje zarówno w ciągu dnia, przed treningiem, po treningu jak i w trakcie snu. W tym miejscu jednakże warto zapytać o to, czym jest owo białko kazeinowe? Jest to nic innego, jak wyodrębnione białko mleka ssaków.

Jak powstaje białko kazeinowe

Proces wyodrębnienia następuje bezpośrednio przy trawieniu owego mleka. Postać owego białka w mleku nazywa się micelami kazeinowymi i dlatego też możemy mówić o micelarach kazeiny, a z takim pojęciem bardzo często możemy właśnie się zetknąć. Po spożyciu tego białka, w naszym żołądku zmienia ono swoją postać w żel. W ten sposób proteiny są powoli uwalniane do naszych mięśni, co w trakcie snu ma dla nas szczególnie dobre znaczenie. Białko kazeinowe jest produktem o bardzo dobrym działaniu na nasz organizm, produktem, który może nam pomóc w osiągnięciu znacznie większej masy mięśniowej, może nam znacząco pomóc przyspieszyć regenerację naszego organizmu po wysiłku, a więc z pewnością możemy mówić o bardzo dobrze wpływającym na nas białku. Spośród wszystkich rodzajów odżywek białkowych, kazeina jest umieszczana na czołowych miejscach ze względu na bardzo dobry wpływ na ludzki organizm, bardzo dobry wpływ na osiąganie tego, co sobie przed treningiem zaplanowaliśmy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz